Bank Pocztowy czyli finanse na każdej Poczcie

Bank Pocztowy S.A.
źródło: strona internetowa Banku Pocztowego S. A.

W roku 1990 powstał Bank Pocztowy. Na samym początku obsługiwał głównie klientów firmowych i samorządy. Z czasem  przekonywał się do obsługi klientów indywidualnych oferując im coraz większy wachlarz usług. Mocnym punktem Banku Pocztowego jest posiadanie największej w Polsce sieci dystrybucyjnej. Jako, że Poczta Polska jest głównym udziałowcem to we większości Urzędów Pocztowych zostało wydzielone okienko świadczące szeroko pojęte usługi finansowe. W roku 1999 bank wprowadził do oferty konta osobiste GIRO, których obsługa zajmowały się placówki pocztowe. Klienci banku mogli również wybierać pieniądze w bankomatach dzięki dodanej do konta karcie debetowej VISA Elektron. Dopiero w roku 2007 Bank Pocztowy wprowadził bankowość elektroniczną, dzięki której każdy posiadacz ROR mógł zarządzać rachunkiem przez Internet oraz dokonywać płatności np w Internecie poprzez elektronicznych operatorów. 

W obecnym czasie Bank Pocztowy oferuje produkty finansowe na wysokim poziomie. Klienci banku maja dostęp nie tylko do kont bankowych ale również mogą korzystać z atrakcyjnych kredytów i lokat. Duża liczba placówek Poczty Polskiej zapewnia dostęp do bankowości osobom, które nie radzą sobie z obsługą elektronicznych form zarządzania swoimi finansami jak np osoby starsze. Dużą zaletą jest to, że osoby nie mogące wyjść z domu mogą wypłacić pieniądze z ROR u listonosza. Wystarczy wcześniej przez telefon złożyć taką dyspozycje i listonosz przynosi środki do domu.  Bardzo duży wzrost klientów Banku Pocztowego nastąpił na przełomie roku 2010 i 2011 kiedy to ich liczba wzrosła z 500 tys. do 1 miliona. Bank zajmuje 11 miejsce w Polsce pod względem liczby rachunków ROR, których liczba wynosiła w 2016 roku 863 tysiące sztuk. Biorąc pod uwagę, że  Bank Pocztowy na przestrzeni 17 lat swojej działalności w znacznym stopniu poprawił jakość i funkcjonalność swoich usług, myślimy że oferta banku jest godna rozważenia. Jeżeli jesteś lub byłeś klientem Banku Pocztowego nie zapomnij podzielić się opinią w komentarzu.

Akcjonariat banku PKO S.A.

Akcjonariusz% udziałów
Poczta Polska S.A.75% - 10 akcji
Bank PKO BP S.A.25% + 10 akcji

Adres centrali:

ul. Jagiellońska 17
85-097 Bydgoszcz

Kod SWIFT:

POCZPLP4

Sesje przychodzące i wychodzące ELIXIR:

Sesje wychodzące w Banku Pocztowym odbywają się w następujących godzinach: 09:15, 13:15, 15:15. Sesje przychodzące w Banku Pocztowym odbywają się w następujących godzinach: 11:15,17:00.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *