Sprawdzone konta w PKO BP

Jeżeli chcesz korzystać z usług polskich banków to powinieneś zacząć  od wyboru sprawdzonego konta osobistego tzw ROR. Posiadanie rachunku oszczędnościowe-rozliczeniowego w znacznym stopniu ułatwi Ci zarządzanie swoimi zasobami pieniężnymi. Na rachunek możesz otrzymywać przelew wynagrodzenia oraz wykonywać przelewy do innych osób lub firm (np wykonywać opłaty). Do konta wydawana jest karta debetowa, która umożliwia wypłatę pieniędzy w bankomatach, a także dokonywanie bezgotówkowo płatności za zakupy w sklepach obsługujących płatności kartą oraz w internecie.

Otwórz „Konto za zero” online
Otwórz „Konto bez Granic” online
Naszym zdaniem bardzo dobra ofertę kont ROR ma bank PKO BP. Sylwetkę banku przedstawiliśmy tutaj a teraz przedstawimy w skrócie konta oferowane przez ten bank.  Przyjrzymy się bliżej produktom takim jak „Konto za zero” i „Konto bez Granic”

Krótka charakterystyka „Konta za zero”

„Konto za Zero” wbrew pozorom nie jest kontem pozbawionym wszelkich opłat, ale dobra wiadomość jest taka, że bardzo łatwo można tychże opłat uniknąć.  Wystarczy wybrać do konta kartę debetowa i już nie musimy płacić kwoty 6.9 zł za prowadzenie rachunku. Jeśli płacimy kartą na kwotę nie mniej niż 300 zł w miesiącu to już bank nie naliczy opłaty za kartę.  Pozostaje nam jeszcze problem uniknięcia opłaty za wypłatę gotówki w bankomatach. Jeżeli wybieramy gotówkę tylko w bankomatach należących do PKO to bank nie pobierze prowizji. Wypłata w bankomatach innych niż te z logiem PKO BP kosztuje 3 % od wartości transakcji, ale nie mniej niż 5 zł. Przelewy krajowe w systemie Eliksir są za darmo pod warunkiem, że wykonamy je samodzielnie z panelu internetowego do którego dostępy otrzymujemy po otwarciu konta ROR.

Krótka charakterystyka „Konta bez Granic”

„Konto bez Granic jest idealne dla osób, które chcą aktywnie korzystać z rachunku bez myślenia o spełnianiu jakichkolwiek warunków.  Tutaj nie da się uniknąć opłaty w kwocie 17,9 zł za prowadzenie konta ale za to prawie wszystkie usługi podstawowe są za darmo. Bank nie naliczy żadnych kosztów za kartę, oraz za wypłaty ze wszystkich bankomatów nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. Oczywiście przelewy z bankowości internetowej również są darmowe.

Naszym zdaniem, jeśli szukasz sprawdzonego konta w polskim banku z wieloletnia tradycją to wybór PKO BP okaże się strzałem w dziesiątkę. Nie bez znaczenia jest również fakt, że posiadając ROR w PKO BP S.A. masz szansę na skorzystanie z innych usług banku takich jak np kredyty na lepszych warunkach niż osoby, które nie były wcześniej klientami tego banku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *