Konta bankowe w Polsce

Mimo tego, że niektóre osoby chwalą się, że nie posiadają dla siebie konta bankowego i nie chętnie z niego korzystają to zdecydowana większość osób je ma i pilnie korzysta. Jest to zazwyczaj znacznie bardziej ubankowiona klasa średnia i wyższa polskiego społeczeństwa, która posiada przynajmniej podstawową wiedzę na temat bankowości i funkcjonowania i chętnie korzysta z takich produktów jak konto bankowe. Można nawet powiedzieć, że czasami, z co najmniej kilku lub kilku jego odmian w zależności od swoich indywidualnych potrzeb w danym momencie.

A żeby je zbadać to trzeba pamiętać, że na polskim rynku finansowym przede wszystkim odnajdujemy konta bankowe osobiste, podstawowe. Są to wtedy rachunki, które pozwalają na bieżące rozliczenia pomiędzy osobami indywidualnymi, otrzymywanie wynagrodzenia, dokonywanie stałych płatności czy też po prostu przetrzymywanie pieniędzy. To właśnie umożliwia podstawowe konto osobiste. Kolejno wychodzi się naprzeciw znacznie bardziej oszczędnym osobom nie tylko w naszym kraju i otwiera się dla nich konto oszczędnościowe.

Rachunek, z którego również można dowolnie wpłacać i wypłacać bez utraty odsetek natomiast on służy wówczas w pierwszej kolejności do trzymania na nim środków. Wszystkie kwoty są na nim oprocentowane aczkolwiek nie możliwe jest dokonywanie bieżących rozliczeń. Idąc dalej na polskim rynku istnieją również konta walutowe. Zazwyczaj w USD, GBP, EUR. Podstawowe rachunki bankowe, które mogą służyć zarówno dla kont indywidualnych jak i firmowych. Pozwalają zarówno na trzymanie środków jak i dokonywanie bieżących rozliczeń w tych walutach. Dodatkowo rynek umożliwia również bardziej rozbudowane opcje poprzez połączenie kilku kont w jedno i wydawanie mniejszej ilości kart detalicznych lub też firmowych. Wszystkim zależy, bowiem na znaczącym uproszczeniu całej oferty dla kont indywidualnych, aby jak najmniejszym kosztem obsługiwać jak największą liczbę swoich klientów. Bo wtedy to właśnie biznes jest zdecydowanie najlepszy zarówno dla klienta jak i samego banku a przecież oto w tym wszystkim chodzi.

Naszym zdaniem w dzisiejszych czasach warto posiadać konto.  Utrzymanie konta ROR nie jest dużym ciężarem, a znacznie ułatwia życie. Szybciej możemy płacić za internetowe zakupy lub bezgotówkowo w sklepach oraz łatwiej planować swój domowy budżet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *